664 949 282

Dom opieki – nie ostateczność, a kolejny etap w życiu seniora

Rozważając opcję umieszczenia naszych bliskich w domu spokojnej starości pamiętajmy o tym, że placówka ta nie ma być miejscem, w którym osoby starsze czekają w swoim pokoju na przyjście tego, co nieuniknione. Instytucje te oferują obecnie nie tylko całodobowe usługi opiekuńczo-lecznicze, ale i dbają o to, aby seniorzy aktywnie i w dobrym samopoczuciu spędzali czas. Jakie zalety domu pomocy społecznej docenią zatem seniorzy i ich rodziny?

 

Jesień życia bez barier i pod okiem wykwalifikowanego personelu

Kompleks mieszkaniowy powinien zapewnić osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym poczucie bezpieczeństwa, a kolorystyka pomieszczeń pobudzić ich kreatywność. Nasz prywatny dom pomocy społecznej oferuje seniorom schronienie przed sztormami życia: Jest on przystosowany do wózków inwalidzkich i nie posiada barier architektonicznych (do dyspozycji mamy również dużą windę), dzięki czemu pensjonariusze mogą swobodnie przemieszczać się po całym ośrodku i okalających terenach zielonych.

 

Pobyt w przytulnych pokojach i w stałym kontakcie z personelem

Jeśli chodzi o wygląd i wyposażenie kwater, powinny one zapewnić wygodę i bezpieczeństwo użytkowania (np. dzięki systemom przywoławczym na wypadek nieprzewidzianych sytuacji). W naszych 2- lub 3-osobowych pokojach seniorzy poczują się jak w domu, a dzięki towarzystwu i partnerom do rozmowy nie będą czuć się samotni. Doświadczeni i kompetentni pracownicy (w tym również pielęgniarka) czuwają przy tym całodobowo nad zdrowiem naszych podopiecznych.

 

Formy aktywizujące naszych seniorów

Oferta ośrodków opiekuńczo-leczniczych powinna zawierać szeroką paletę zajęć stymulujących aktywność i inspirujących seniorów, tak aby mogli oni jak najdłużej cieszyć się zdrowiem i jasnością umysłu. Zajęcia plastyczne i integracyjne oraz treningi pamięci pobudzą wyobraźnię, a sportowe (np. tenis stołowy) poprawią sprawność ruchową. Nasz tętniący życiem dom opieki zadba nie tylko o dobrą kondycję fizyczną, ale i umysłową Państwa bliskich (również poprzez terapie zajęciowe na świeżym powietrzu).

 

Sprawmy, aby dzięki profesjonalnemu wsparciu z życia seniora zniknęły codzienne troski, a rytm jego dnia był dopasowany do jego indywidualnych potrzeb i upodobań.

0
Feed

Zostaw komentarz