Blog

 • 26/11/2020 0 Komentarze
  Rozrywki na zimowy wieczór - jakie zajęcia prowadzone są w domu seniora

  Dom seniora wcale nie musi być nudnym miejscem. Osoby starsze chociaż zwykle nieco spokojniejsze od młodszych pokoleń, to nadal czasami muszą się wyszaleć. W tym celu w domach spokojnej starości organizowane są bardzo często najróżniejsze atrakcje, począwszy od kursów i szkoleń, poprzez zabawy aktywizujące ciało, kończąc z kolei na wieczorkach, kiedy to seniorzy mogą potańczyć, pośpiewać i po prostu pobyć we własnym gronie. Sprawdź, jakie rozrywki czekają na naszych seniorów w domach spokojnej starości.

  Dowiedz się więcej
 • 26/11/2020 0 Komentarze
  Prywatne i państwowe domy opieki - czym się różnią?

  Osoby starsze nierzadko potrzebują opieki, ponieważ nie mają już tyle sił, aby poradzić sobie z podstawowymi czynnościami życiowymi. Często są także samotne i potrzebują towarzystwa, które zadbałoby nie tylko o komfort fizyczny, ale i psychiczny takiej osoby. Z pomocą przychodzą więc domy opieki, w których pracują ludzie gotowi do pracy ze starszymi i schorowanymi osobami. Jest to miejsce, w którym pracownicy zadbają o wszystkie potrzeby osoby potrzebującej opieki. Wyróżnia się prywatne i państwowe domy opieki. Który wybrać? Jaka jest między nimi różnica?

  Dowiedz się więcej
 • 25/11/2020 0 Komentarze
  Dom opieki – nie ostateczność, a kolejny etap w życiu seniora

  Rozważając opcję umieszczenia naszych bliskich w domu spokojnej starości pamiętajmy o tym, że placówka ta nie ma być miejscem, w którym osoby starsze czekają w swoim pokoju na przyjście tego, co nieuniknione. Instytucje te oferują obecnie nie tylko całodobowe usługi opiekuńczo-lecznicze, ale i dbają o to, aby seniorzy aktywnie i w dobrym samopoczuciu spędzali czas. Jakie zalety domu pomocy społecznej docenią zatem seniorzy i ich rodziny?

  Dowiedz się więcej
 • 25/11/2020 0 Komentarze
  Czym kierować się przy wyborze domu opieki?

  Z naszymi bliskimi będącymi w jesieni życia i często już schorowanymi chcemy spędzać każdą wolną chwilę. Zdając sobie coraz bardziej sprawę z nieuchronności upływu czasu, pragniemy im również zapewnić jak najlepszą opiekę. Często z przyczyn osobistych lub zawodowych nie jesteśmy jednak w stanie tego zrobić i wtedy pojawia się dylemat związany ze skorzystaniem z usług domu opieki

  Dowiedz się więcej
 • 19/11/2020 0 Komentarze
  Grant na wspieranie Domów Pomocy Społecznej w walce z epidemią COVID-19

  Nasz ośrodek otrzymał Grant na wspieranie Domów Pomocy Społecznej w walce z epidemią COVID-19 w ramach projektu pn. Łódzkie pomaga, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja  Rozwój 2014-2020.

  Dowiedz się więcej
 • 16/10/2020 0 Komentarze
  Prywatne Prywatne i państwowe domy opieki – ile kosztują?

  Starość niestety dopada każdego. Właśnie w tym wieku często występują różne schorzenia, jednym z najpoważniejszych jest postępująca demencja. Osoby starsze często pozbawione są sił i niestety tracą samodzielność, nawet w przypadku wykonywania najprostszych czynności. W takim przypadku konieczne jest zapewnienie im codziennej, profesjonalnej opieki. Oczywiście można samemu przyjąć na barki tę odpowiedzialność, czasami jednak lepsze może okazać się przekazanie bliskiej osoby w ręce specjalistów. W tym artykule dowiesz się, o różnicach w cenach prywatnych i państwowych domów opieki, a także z czego one wynikają.

  Dowiedz się więcej