601 388 738

Blog

 • 25/06/2021 0 Komentarze
  Jaki materac przeciwodleżynowy najlepiej wybrać?

  Wiele chorób potrafi przykuć do łóżka na bardzo długi czas. Zdarza się też, że niektóre problemy, całkowicie uniemożliwiają poruszanie się. Niestety ciągłe przebywanie w łóżku bez możliwości wstania przyczynia się do powstawania odleżyn. Jest to określenie na martwicę tkanek, która przechodzi w owrzodzenie skóry, a nawet mięśni i kości. Odleżyny powstają na wskutek długotrwałego ucisku w jednym miejscu, tam, gdzie części kostne stykają się z podłożem, na przykład materacem łóżka. Na szczęście powstały specjalne materace przeciwodleżynowe – w tym artykule dowiesz się, jaki najlepiej wybrać, aby zapewnić komfort podopiecznym.

   

  Dowiedz się więcej
 • 14/06/2021 0 Komentarze
  Co powinien jeść senior z cukrzycą?

  Zbilansowana i odżywcza dieta jest ważna na każdym etapie życia człowieka. Nie mniejsze znaczenie ma ona w życiu seniora. Niestety jeden sposób żywienia drugiemu nie jest równy. Wynika to z indywidualnych zapotrzebowań danego organizmu na pewne składniki. Ze względu na choroby, niektórych potraw powinno się także unikać. O tym, co powinno się jeść a czego nie, determinuje między innymi cukrzyca, ta z kolei dotyka nawet do 40% osób w wieku 65+! Co powinien więc jeść senior z cukrzycą? Zapraszamy do przeczytania przygotowanego artykułu na ten temat!

  Dowiedz się więcej
 • 28/04/2021 0 Komentarze
  Grant na wspieranie Domów Pomocy Społecznej w walce z epidemią COVID-19

  Nasz ośrodek otrzymał Grant na wspieranie Domów Pomocy Społecznej w walce z epidemią COVID-19 w ramach projektu pn. Łódzkie pomaga, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja  Rozwój 2014-2020.

  Dowiedz się więcej
 • 27/04/2021 0 Komentarze
  Witaminy – ważny aspekt w diecie każdego seniora

  Organizm człowieka, do prawidłowego rozwoju, potrzebuje szeregu składników odżywczych, które dostarczane są głównie w postaci pokarmu i płynów. Dietę tą nierzadko wspieramy suplementacją, a także witaminami w tabletkach - uzupełniają one pewne braki. Witaminy mają nie mniejsze znaczenie w diecie każdego seniora. Jakich składników potrzebuje w swoim organizmie osoba starsza? Co warto dodatkowo dostarczyć w jej diecie? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

  Dowiedz się więcej
 • 09/03/2021 0 Komentarze
  Opiekujesz się rodzicem? Przeczytaj, o czym musisz pamiętać

  W pierwszych latach życia to rodzice opiekują się swoimi dziećmi. W końcu dzieci i nastolatkowe często potrzebują swoistego drogowskazu, który pomoże im w rozumieniu otaczającego ich świata. Ludzie niestety się starzeją i zapadają na różnego rodzaju choroby, to z kolei może odwrócić rolę rodziców i ich dzieci. Choroba oraz starość mogą spowodować, że to na barkach dorosłych już dzieci, spocznie obowiązek opieki nad mamą lub tatą. Warto wtedy wiedzieć o czym należy pamiętać, aby zapewnić swoim ukochanym rodzicom komfort i dobre samopoczucie.

  Dowiedz się więcej
 • 23/02/2021 0 Komentarze
  Kto opłaca dom opieki?

  Zamieszkanie w domu opieki wiąże się z kosztami, które oczywiście uzależnione są od wielu czynników takich jak lokalizacja, standard budynku mieszkalnego, dostępna oferta rehabilitacyjna i terapeutyczna. Dodatkowo zapewnienie mieszkańcom odpowiednich warunków, w tym m.in. wyżywienia i pomocy pielęgniarskiej, a także utrzymanie przestrzeni życiowej (tj. budynku mieszkalnego i dostępnych dla mieszkańców terenów) jest kosztowne. Rozstrzał pomiędzy najtańszymi i najdroższymi ośrodkami jest duży, jednakże wybierając nawet ośrodek tańszy trzeba liczyć się z koniecznością zapłaty ok. 3000 zł miesięcznie. Jak finansowany jest pobyt w domu opieki? Odpowiedź znajdziecie w artykule.

  Dowiedz się więcej
 • 19/02/2021 0 Komentarze
  Kiedy pensjonariusza męczy bezsenność

  Zaburzenie rytmu snu może prowadzić do wielu problemów, między innymi takich na tle psychicznym. Insomnia, jak inaczej się nazywa bezsenność, dotyka coraz większą ilość populacji – cierpią na nią osoby młode, w wieku produkcyjnym, a także emeryci i renciści. Zaburzenie to może mieć różnego rodzaju podłoże, może na przykład wiązać się ze stresem w pracy czy problemami w życiu prywatnym. Nierzadko także wynika to z występowania innych chorób, na przykład stanów zapalnych.

  Dowiedz się więcej
 • 11/01/2021 0 Komentarze
  Uwaga na nielegalne domy opieki!

  Wiele osób starszych oraz niepełnosprawnych wymaga specjalistycznej pomocy. Rodziny osób w podeszłym wieku i schorowanych, decydują się na skorzystanie z usług ośrodków opieki ze względu na brak wiedzy o tym, jak radzić sobie z niektórymi problemami lub zwyczajnie nie mają czasu na zajmowanie się nimi ze względu na pracę zawodową lub pozostałe obowiązki domowe. Oddanie bliskiej osoby do domu opieki nie powinno wiązać się z ostracyzmem, powinna to być jednak odpowiedzialna decyzja. Podczas wyboru takiego ośrodka koniecznie trzeba unikać tych, które działają nielegalnie. Mogą nie być w stanie zapewnić odpowiednio wysokiego poziomu opieki bliskiej starszej lub niepełnosprawnej osobie.

  Dowiedz się więcej
 • 26/11/2020 0 Komentarze
  Rozrywki na zimowy wieczór - jakie zajęcia prowadzone są w domu seniora

  Dom seniora wcale nie musi być nudnym miejscem. Osoby starsze chociaż zwykle nieco spokojniejsze od młodszych pokoleń, to nadal czasami muszą się wyszaleć. W tym celu w domach spokojnej starości organizowane są bardzo często najróżniejsze atrakcje, począwszy od kursów i szkoleń, poprzez zabawy aktywizujące ciało, kończąc z kolei na wieczorkach, kiedy to seniorzy mogą potańczyć, pośpiewać i po prostu pobyć we własnym gronie. Sprawdź, jakie rozrywki czekają na naszych seniorów w domach spokojnej starości.

  Dowiedz się więcej
 • 26/11/2020 0 Komentarze
  Prywatne i państwowe domy opieki - czym się różnią?

  Osoby starsze nierzadko potrzebują opieki, ponieważ nie mają już tyle sił, aby poradzić sobie z podstawowymi czynnościami życiowymi. Często są także samotne i potrzebują towarzystwa, które zadbałoby nie tylko o komfort fizyczny, ale i psychiczny takiej osoby. Z pomocą przychodzą więc domy opieki, w których pracują ludzie gotowi do pracy ze starszymi i schorowanymi osobami. Jest to miejsce, w którym pracownicy zadbają o wszystkie potrzeby osoby potrzebującej opieki. Wyróżnia się prywatne i państwowe domy opieki. Który wybrać? Jaka jest między nimi różnica?

  Dowiedz się więcej
 • 25/11/2020 0 Komentarze
  Dom opieki – nie ostateczność, a kolejny etap w życiu seniora

  Rozważając opcję umieszczenia naszych bliskich w domu spokojnej starości pamiętajmy o tym, że placówka ta nie ma być miejscem, w którym osoby starsze czekają w swoim pokoju na przyjście tego, co nieuniknione. Instytucje te oferują obecnie nie tylko całodobowe usługi opiekuńczo-lecznicze, ale i dbają o to, aby seniorzy aktywnie i w dobrym samopoczuciu spędzali czas. Jakie zalety domu pomocy społecznej docenią zatem seniorzy i ich rodziny?

  Dowiedz się więcej
 • 25/11/2020 0 Komentarze
  Czym kierować się przy wyborze domu opieki?

  Z naszymi bliskimi będącymi w jesieni życia i często już schorowanymi chcemy spędzać każdą wolną chwilę. Zdając sobie coraz bardziej sprawę z nieuchronności upływu czasu, pragniemy im również zapewnić jak najlepszą opiekę. Często z przyczyn osobistych lub zawodowych nie jesteśmy jednak w stanie tego zrobić i wtedy pojawia się dylemat związany ze skorzystaniem z usług domu opieki

  Dowiedz się więcej
 • 16/10/2020 0 Komentarze
  Prywatne Prywatne i państwowe domy opieki – ile kosztują?

  Starość niestety dopada każdego. Właśnie w tym wieku często występują różne schorzenia, jednym z najpoważniejszych jest postępująca demencja. Osoby starsze często pozbawione są sił i niestety tracą samodzielność, nawet w przypadku wykonywania najprostszych czynności. W takim przypadku konieczne jest zapewnienie im codziennej, profesjonalnej opieki. Oczywiście można samemu przyjąć na barki tę odpowiedzialność, czasami jednak lepsze może okazać się przekazanie bliskiej osoby w ręce specjalistów. W tym artykule dowiesz się, o różnicach w cenach prywatnych i państwowych domów opieki, a także z czego one wynikają.

  Dowiedz się więcej