Niepełnosprawni

Opieka nad niepełnosprawnymi osobami starszymi

Starość jest nieunikniona I nie każdy ma tyle szczęścia aby cieszyć się nią zachowując sprawność oraz dobre zdrowie. Niepełnosprawność u osób starszych może stwarzać problemy w codziennej egzystencji, z jakimi nie jest sobie w stanie poradzić nawet najbardziej kochająca rodzina. Nieocenioną pomocą w takiej sytuacji może okazać się dom opieki odpowiednio przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Opieka nad starszymi osobami niepełnosprawnymi wymaga od personelu wysokich kwalifikacji, doświadczenia i przede wszystkim empatii, której naszym pracownikom nie brakuje.

 

Pokoje i łazienki w prywatnym domu opieki w Kochanowie, są przystosowane do potrzeb osób o znacznych ograniczeniach ruchowych, dzięki czemu mieszkańcy czują się u nas na tyle komfortowo, na ile to możliwe w ich sytuacji. Pogodne dni uprzyjemniać im może pobyt w ogrodzie, do którego dzięki wyeliminowaniu w budynku barier architektonicznych, mogą być wyprowadzani w każdej chwili. Takiej swobody nie da się często osiągnąć we własnym domu – zwłaszcza, gdy osoba niepełnosprawna mieszka w domu wielorodzinnym. Wyprowadzenie osoby niepełnosprawnej na spacer, nawet w przypadku mieszkania na paterze, może sprawiać problemy, których mieszkańcy domu opieki w Kochanowie nie doświadczą. Istnieje również możliwość noclegu dla krewnych naszych pensjonariuszy, którzy będą mieć życzenie i możliwość spędzenia z niepełnosprawnymi bliskimi więcej czasu.

Pensjonariusze mają do dyspozycji świetnie wyposażoną bibliotekę, a także mogą brać udział w różnych formach aktywności, z których wiele dostępnych jest też dla osób niepełnosprawnych.

 

Dzięki aktywności, jest im łatwiej zachować pogodny nastrój. Na miejscu zapewniona jest całodobowa opieka wykwalifikowanego personelu, dla którego opieka nad starszymi osobami jest codziennością i który jest przygotowany na wszelkie nawet nietypowe sytuacje. Nasze doświadczenie sprawia, że potrafimy pomóc osobom starszym i niepełnosprawnym znosić wszelkie trudy związane z niepełnosprawnością – również problemy natury psychologicznej, jakie pojawiają się czasemdość niespodziewanie i bywają lekceważone, bądź niedostrzegane przez osoby nie mające na co dzień do czynienia ze starością i niepełnosprawnością. Powierzając opiekę nad bliską osobą starszą i niepełnosprawną personelowi prywatnego domu opieki w Kochanowie, mogą Państwo być pewni, że będzie ona w dobrych i troskliwych rękach przez całą dobę z gwarancją regularnej kontroli lekarskiej i opieki pielęgniarskiej.