601 388 738

Opieka nad niepełnosprawnymi osobami starszymi

Starość jest nieunikniona I nie każdy ma tyle szczęścia aby cieszyć się nią zachowując sprawność oraz dobre zdrowie. Niepełnosprawność u osób starszych może stwarzać problemy w codziennej egzystencji, z jakimi nie jest sobie w stanie poradzić nawet najbardziej kochająca rodzina. Nieocenioną pomocą w takiej sytuacji może okazać się dom opieki odpowiednio przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Opieka nad starszymi osobami niepełnosprawnymi wymaga od personelu wysokich kwalifikacji, doświadczenia i przede wszystkim empatii, której naszym pracownikom nie brakuje.

Pokoje i łazienki w prywatnym domu opieki w Kochanowie, są przystosowane do potrzeb osób o znacznych ograniczeniach ruchowych, dzięki czemu mieszkańcy czują się u nas na tyle komfortowo, na ile to możliwe w ich sytuacji. Pogodne dni uprzyjemniać im może pobyt w ogrodzie, do którego dzięki wyeliminowaniu w budynku barier architektonicznych, mogą być wyprowadzani w każdej chwili. Takiej swobody nie da się często osiągnąć we własnym domu – zwłaszcza, gdy osoba niepełnosprawna mieszka w domu wielorodzinnym. Wyprowadzenie osoby niepełnosprawnej na spacer, nawet w przypadku mieszkania na paterze, może sprawiać problemy, których mieszkańcy domu opieki w Kochanowie nie doświadczą. Istnieje również możliwość noclegu dla krewnych naszych pensjonariuszy, którzy będą mieć życzenie i możliwość spędzenia z niepełnosprawnymi bliskimi więcej czasu.

Pensjonariusze mają do dyspozycji świetnie wyposażoną bibliotekę, a także mogą brać udział w różnych formach aktywności, z których wiele dostępnych jest też dla osób niepełnosprawnych . Dzięki aktywności, jest im łatwiej zachować pogodny nastrój. Na miejscu zapewniona jest całodobowa opieka wykwalifikowanego personelu, dla którego opieka nad starszymi osobami jest codziennością i który jest przygotowany na wszelkie nawet nietypowe sytuacje. Nasze doświadczenie sprawia, że potrafimy pomóc osobom starszym i niepełnosprawnym znosić wszelkie trudy związane z niepełnosprawnością – również problemy natury psychologicznej, jakie pojawiają się czasemdość niespodziewanie i bywają lekceważone, bądź niedostrzegane przez osoby nie mające na co dzień do czynienia ze starością i niepełnosprawnością. Powierzając opiekę nad bliską osobą starszą i niepełnosprawną personelowi prywatnego domu opieki w Kochanowie, mogą Państwo być pewni, że będzie ona w dobrych i troskliwych rękach przez całą dobę z gwarancją regularnej kontroli lekarskiej i opieki pielęgniarskiej.