23/02/2021 0 Komentarze
Kto opłaca dom opieki?
Zamieszkanie w domu opieki wiąże się z kosztami, które oczywiście uzależnione są od wielu czynników takich jak lokalizacja, standard budynku mieszkalnego, dostępna oferta rehabilitacyjna i terapeutyczna. Dodatkowo zapewnienie mieszkańcom odpowiednich warunków, w tym m.in. wyżywienia i pomocy pielęgniarskiej, a także utrzymanie przestrzeni życiowej (tj. budynku mieszkalnego i dostępnych dla mieszkańców terenów) jest kosztowne. Rozstrzał pomiędzy najtańszymi i najdroższymi ośrodkami jest duży, jednakże wybierając nawet ośrodek tańszy trzeba liczyć się z koniecznością zapłaty 5500 zł miesięcznie. Jak finansowany jest pobyt w domu opieki? Odpowiedź znajdziecie w artykule.
Prywatne domy opieki – kto opłaca pobyt?
W zależności od rodzaju danego ośrodka, finansowanie pobytu wygląda inaczej. W przypadku prywatnych DPS, między innym w tym, który prowadzimy w Kochanowie, całość kwoty opłacana jest zazwyczaj przez rodzinę naszego podopiecznego czy samego mieszkańca.
Prywatne domy opieki, nierzadko mają duże możliwości w organizacji ciekawych terapii i zajęć. Na przykład w naszym przypadku, organizujemy treningi relaksacyjne, pamięciowe, ergoterapię, socjoterapię, a dla wierzących podopiecznych, zajmujemy się spotkaniami grup modlitewnych.
W ramach opłaty miesięcznej w wysokości 5500 zł, w naszym ośrodku zapewniamy szereg wygód, dodatkowych aktywności (zarówno sportowych, rozrywkowych jak i umysłowych), a także pełną opiekę pielęgniarską dla osób o różnym stopniu samodzielności (również dla takich, które ze względu na schorowanie nie są w pełni sprawności ruchowej, a także umysłowej).
W ramach miesięcznej opłaty specjalistyczne leki i środki higieniczne (np. pampersy) są płatne dodatkowo. Innymi słowy, wskazana tutaj comiesięczna opłata przeznaczona jest na utrzymanie pensjonariusza w zdrowiu i komforcie.
Skierowanie do DPS przez GOPS lub MOPS
Zdarza się, że do naszego ośrodka kierowani są również pensjonariusze przez takie instytucje jak GOPS lub MOPS. W takim przypadku osoby te są współfinansowane przez budżet gminy. Mimo wszystko najczęściej trafiają do nas mieszkańcy, którzy prywatnie opłacają pobyt, czy to z kieszeni własnej, czy bliskich.
Komentarze
Zostaw komentarz