664 949 282

Rozrywki na zimowy wieczór - jakie zajęcia prowadzone są w domu seniora

Dom seniora wcale nie musi być nudnym miejscem. Osoby starsze chociaż zwykle nieco spokojniejsze od młodszych pokoleń, to nadal czasami muszą się wyszaleć. W tym celu w domach spokojnej starości organizowane są bardzo często najróżniejsze atrakcje, począwszy od kursów i szkoleń, poprzez zabawy aktywizujące ciało, kończąc z kolei na wieczorkach, kiedy to seniorzy mogą potańczyć, pośpiewać i po prostu pobyć we własnym gronie. Sprawdź, jakie rozrywki czekają na naszych seniorów w domach spokojnej starości.

 

Treningi i zabawy sportowe

Niestety z wiekiem człowiek może stracić więcej lub mniej sił fizycznych. Warto, jednakże aktywizować ciało, aby cieszyć się dobrym zdrowiem, nawet będąc już w wieku emerytalnym. Wiele domów spokojnej starości organizuje więc dla swoich podopiecznych treningi oraz zabawy sportowe, które nie tylko są zdrowe, ale przede wszystkim sprawiają, że mieszkańcy są szczęśliwsi i mają więcej energii. Poszukujesz domu seniora dla rodziców lub dziadków? Wybierz więc ośrodek o bogatej ofercie sportowej!

 

Koncerty lokalnych zespołów

Często domy opieki oferują możliwość uczestnictwa w koncertach, na przykład lokalnych zespołów, które często wykonują muzykę ludową. Skoczne piosenki z całą pewnością wywołają uśmiech na ustach każdego mieszkańca. W połączeniu z wieczorkiem tanecznym mieszkańcy domu opieki (nawet Ci o ograniczonych możliwościach samodzielnego poruszania się) będą czuli się dobrze. Wspomniane koncerty organizujemy także w naszym DPS starając się dostarczyć naszym podopiecznym prawdziwą moc rozrywki.

 

Nauka nowych rzeczy

Dla seniorów organizowane są także ciekawe zajęcia. Mogą to być na przykład lekcje robótek ręcznych, modelowanie naczyń z gliny czy bardziej techniczne szkolenia, na przykład z obsługi komputera. Trzeba w końcu pamiętać, że nigdy nie jest się za starym na naukę nowych rzeczy, a wielu podopiecznych twierdzi, że domy spokojnej starości zapewniają wręcz druga młodość. Kto wie? Może decydując się na zamieszkanie w domu seniora nauczysz się rzeczy, których przez całe życie się nie spodziewałeś, że będziesz umieć!

0
Feed

Zostaw komentarz